You have no items in your shopping cart.
Details
Details
- Heavy duty Polypropylene webbing for durability and wear resistance.
- Adjustable with slide up to 41" length.
- Injection molded shoulder pad for comfortable wearing.
- Heavy duty metal swivel snap hook prevents twisting and facilitate quick on/off.
- Nylon cord for secure attachment to the unit.
Additional Info
Additional Info
| P/N | U6083DW |
|---|---|
| UPC Code | N/A |
| Country of Manufacture | United States |
| Style | Belts & Straps |
| Style Type | Shoulder Straps, Sling |
| Features | Breakaway |
| Device Model Number | Universal |
| Color | Black |
| Device Type | Universal |
| RoHS | Yes |
| REACH | No |
| Weight | 0.2900 |
| Outside Height | 1.20" |
| Outside Length | 5.00" |
| Outside Width | 1.50" |
| Zebra IHV Certified | No |
