You have no items in your shopping cart.
Details
Details
- Durable, easy-care Ballistic Nylon exterior.
- Mounting holes allow holster to mount on wall. (Cable ties allow holster to mount on forklift.)
- Hard-sided holster allows easy-in, easy-out access to device for fast-paced scanning.
- Pockets on sides for markers, pens, etc.
Additional Info
Additional Info
| P/N | AF2282DW |
|---|---|
| UPC Code | N/A |
| Country of Manufacture | United States |
| Style | Mountable |
| Style Type | ForkLift Mount, Open Quick Access |
| Features | Pen / Stylus Loop, Open Face, Quick Access |
| Device Model Number | MC55/65/67 |
| Color | Black |
| Device Type | Gun, Handheld |
| RoHS | Yes |
| REACH | No |
| Weight | 0.5500 |
| Outside Height | 2.75" |
| Outside Length | 8.00" |
| Outside Width | 4.00" |
| Zebra IHV Certified | No |
