You have no items in your shopping cart.
Details
Details
- Durable, easy-care Ballistic Nylon exterior.
- Mounting holes allow holster to mount on wall. (Cable ties allow holster to mount on forklift.)
- Hard-sided holster allows easy-in, easy-out access to device for fast-paced scanning.
- Retainer strap with snap secures device and prevents accidental drops.
- Pocket on each side for markers, pens, etc.
-
Additional Info
Additional Info
| P/N | Y6913DW |
|---|---|
| UPC Code | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Style | Holsters |
| Style Type | Open Quick Access, Wall Mount |
| Features | Open Face |
| Device Model Number | Tecton MX7 |
| Color | Black |
| Device Type | Handheld |
| RoHS | Yes |
| REACH | No |
| Weight | 0.5880 |
| Outside Height | 2.75" |
| Outside Length | 8.00" |
| Outside Width | 4.25" |
| Zebra IHV Certified | No |
