You have no items in your shopping cart.
Details
Details
- Neoprene back stretches for snug fit.
- Vinyl frame on front for structure and protection against short drops.
- Cutout at bottom for access to plug-in connector.
- Elastic hand strap on back for holding the unit in use.
- Elastic loop for keeping stylus.
- Two D-rings for shoulder strap attachment.
Additional Info
Additional Info
| P/N | V6349DW |
|---|---|
| UPC Code | N/A |
| Country of Manufacture | United States |
| Style | Cases |
| Style Type | OP Case |
| Features | Pen / Stylus Loop, D-Ring for Optional Strap/Tether, Direct Touch, Hand Strap |
| Device Model Number | MC70/75 |
| Color | Black |
| Device Type | Handheld |
| RoHS | Yes |
| REACH | No |
| Weight | 0.1780 |
| Outside Height | 1.50" |
| Outside Length | 6.00" |
| Outside Width | 3.10" |
| Zebra IHV Certified | No |
