You have no items in your shopping cart.
Details
Details
- Durable, easy-care Nylon Packcloth exterior.
- Foam padding for comfortable wearing.
- Adjustable elastic arm straps for secured use.
- FaceProtect cover protects keypad and scan buttons against dirt and moisture.
- Opening on each side with hook & loop flap for quick access to plug-in ports.
Additional Info
Additional Info
| P/N | W6377DW |
|---|---|
| UPC Code | No |
| Country of Manufacture | United States |
| Style | Cases |
| Style Type | Straps, Wearable |
| Features | FaceProtect |
| Device Model Number | WT4000 Series, WT4090, WT4100, WT41NO |
| Color | Black |
| Device Type | Handheld |
| RoHS | Yes |
| REACH | No |
| Weight | 0.1660 |
| Outside Height | 1.00" |
| Outside Length | 5.70" |
| Outside Width | 3.70" |
| Zebra IHV Certified | No |
