You have no items in your shopping cart.
Details
Details
- Durable, easy-care Ballistic Nylon exterior.
- DirectTouch OP Case allows access to both screen & keypad. Also allows input with a tactile feel on the screen.
- EasyCharge design allows device to charge in a cradle without removing it from the case.
- Bottom flap with snaps for quick access to battery.
- Two D-rings for optional shoulder strap.
Additional Info
Additional Info
| P/N | W6372DW |
|---|---|
| UPC Code | N/A |
| Country of Manufacture | United States |
| Style | Cases |
| Style Type | OP Case |
| Features | D-Ring for Optional Strap/Tether, Direct Touch |
| Device Model Number | MC3000 Series (MC30XX, MC31XX, MC32xx, MC32NO) |
| Color | Black |
| Device Type | Gun |
| RoHS | Yes |
| REACH | No |
| Weight | 0.1760 |
| Outside Height | 1.76" |
| Outside Length | 7.60" |
| Outside Width | 3.18" |
| Zebra IHV Certified | No |
